Vasaras saulgrieži

Vasaras saulgrieži ir brīdis, kad piedzīvojam gada garāko dienu un īsāko nakti. Šos svētkus mēdz saukt arī par saulstāvjiem, jo saule vairākas dienas tikai nedaudz maina savu pozīciju. Tiek iezīmēts astronomiskās vasaras sākums.

smacap_Bright

Man ļoti patīk vasaras un ziemas saulgrieži! Mūsu ģimenē tie ir svētki.

Zāļu tējas

Vasaras saulgrieži ir dabas lielās aktivitātes laiks, kad daudz kas intensīvi aug, zied un pat sāk veidot augļus. Visa laba Jāņu zāle, kas zied Jāņu vakarā! Tā ir gudrība – vākt augus ziemas garajiem mēnešiem tad, kad daba ir enerģētiski augstākajā punktā vasaras pilnbriedā.

dav

Tējas, kuras es parasti savācu pirms Jāņiem ir:

dav

Lapas un ziedus izklāj plānā slānī uz sieta vai tīra papīra, žāvē labi vēdinātā vietā, sargājot no tiešiem saules stariem. Lakstus var žāvēt uz sieta vai sasien buntītē un pakarina labi vēdinātā vietā. Izžāvētās drogas glabā papīra vai auduma maisiņos sausā vietā.

smacap_Bright

Iesaku arī Tev lasīt zāļu tējas! Nekas negaršo tik labi, kā pašu lasīta dažādu zālīšu tēja.

Ilze

# # #

21/06/2019

Comments

I learned to appreciate the value of foraged herbal teas in Romania but I didn’t know about the link with the equinox. I’m hoping to find some fireweed before it blooms. Good to see that wonderful chandelier has another use!

Es iemācījos novērtēt zaļo zāļu tēju vērtību Rumānijā, bet es nezināju par saikni ar ekvinokciju. Es ceru atrast kādu ugunsmūri pirms tā ziedēšanas. Labi redzēt, ka brīnišķīgajā lustrā ir vēl viens lietojums!
(Don’t blame me for the translation; blame google 😂)

Leave a Reply

Copyrighted Image

Follow by Email
Instagram